Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır? Bilgisayar Neden Yavaşlar?

Bilgisayarım çok yavaşladı.  Bilgisayar ağırlaştı. Bilgisayar nasıl hızlandırılır.  PC de programlar çok geç açılıyor. Bilgisayarım geç açılıyor. Bilgisayar açılışını nasıl hızladırırım. İnternetim çok yavaş. Windows 7, XP, Vista, windows 8 nasıl hızlandırılır.  İnternet hızlandırma. Windows hızlandırma ayarları nasıl yapılır?

Günümüzde birçok bilgisayar kullanıcısı yukarıdaki gibi benzer soru ve sorunlarla karşı karşıyadır. Bilgisayarlar yapı itibarı ile hem yazılımsal hem donanımsal olarak bakıma ihtiyaç duyarlar. Bilgisayarlarımızdaki yavaşlamanın asıl sebebi işte bu bakım ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Bilgisayarın ilk kullanmaya başlandığı günden sonra gittikçe ağırlaşarak çalışmasını, hem yazılımsal olarak, hemde donanımsal olarak bazı bakım işlemleri ile engelleyebiliriz.

Genel olarak bilgisayar kullanıcıları, bilgisayarını kullanarak günlük faaliyetlerine devam etseler de, aslında hergün birçok hatalı ve yanlış işlem yaptıklarının farkında değildirler. Kullanıcılar gereksiz programlar kurmakta, bilmeden çeşitli yasal olmayan paylaşımlar yapan sitelerde dolaşmakta, birçoğu zararlı kodlar ve uygulamalar içeren bu tür sitelerden bilgisayarlarına zararlı kodlar ve virüsler bulaştırmaktadırlar.  Ayrıca zamanla bilgisayarımızın işletim sistemi ve internet tarayıcıları, bilgisayarın geçici depolama alanlarını doldurarak yavaşlamalara ve çeşitli sorunlara yol açmaktadır. Örneklerini arttırabileceğimiz bu ve benzeri etkenler bilgisayarımızın yazılımsal (software) olarak yavaşlamasının temel sebeplerindendir.

Ayrıca günümüzde çok hızlı bir şekilde ilerleyen teknoloji, bilgisayarların da çok hızlı bir şekilde güncelliğini kaybetmesine neden olmaktadır. Örneğin birkaç sene önce alınan çok yüksek hızlı bir bilgisayar, günümüzde bazı uygulamalar için yetersiz kalabilmektedir. Zaman içinde kullanılan bilgisayar konfigürasyonunun güncelliğini yitirmesi ile örneğin işlemci artık yavaş kalmakta, harddisk gibi depolama birimleri yeterli boş alanı sunamamakta, ram gibi hafıza birimleri de programların ihtiyacı olan hızlı ve daha fazla bellek ihtiyacına cevap verememektedir. Zamanla bilgisayarların ısı emici ve fan gibi soğutmaya yönelik parçalarının bakımlarının aksatılması da yüksek ısı nedeniyle bilgisayarların yavaşlamasına sebebiyet vermektedir. İşte bu saydığımız etkenler de bilgisayarlarımızın donanımsal (hardware) olarak yavaşlamasının temel sebeplerindendir.

Ticari olarak faaliyet gösteren işletmeler, teknik personel istihdam ederek, yada bilgisayar bakım hizmetleri veren firmalar ile bakım anlaşmaları yaparak, bilgisayarları için gereken bakım ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Ev kullanıcıları ve küçük işletmeler  ise, bilgisayarlarının yavaşlaması konusunda genel olarak teknik bilgi sahibi olmadıklarından, iş ve zaman kaybına uğrayarak bu şekilde kullanmaya devam etmekte. Bilgisayarları tamamen çalışamaz hale gelinceye kadar herhangi bir profesyonel destek hizmeti almamaktadırlar. Halbuki zamanında yapılacak birkaç bakım işlemi ile yavaş çalışan bilgisayarlarımızın neden olduğu bu iş ve zaman kaybının önüne geçmek mümkündür.

“11820 Teknoloji Destek Hattı” ağır çalışan, sinir bozan, iş ve zaman kaybına yol açan bilgisayarları kullanmak zorunda kalan ev ve iş kullanıcılarının ihtiyacı olan destek hizmetini uzman personeli ile siz değerli müşterilerine sunmaktadır.  Artık yavaş bilgisayarlara mahkum değilsiniz. Bilgisayarınızı yavaşlatan etkenleri analiz etmek ve uzaktan bağlantı ile gereken destek hizmetini almak için “11820 Teknoloji destek hattı” hizmetinizdedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Bilgisayar Destek-Donanım Sorunları-3G Destek-Adsl Modem Kurulumu-Android Destek-E-posta hesabı oluşturma -Facebook Destek-Hotmail Üyelik Destek-ipad Destek-Casper tablet sıfırlama-Artes tablet sıfırlama-Desen kilidi unutma-İphone Destek Hattı-Laptop Destek-Pc Destek-Samsung Destek Hattı-Skype Destek Hattı-Facebook hesabı kurtarma-Sosyal Medya Destek-Teamviewer ne işe yarar-Mobil Destek Hattı-Teknoloji destek Hattı-Telefon Destek-Telefon fonksiyon ve uygulamaları-Telefonu yedekleme ve taşıma-Telefonla internete bağlanma-Twitter Destek hattı-Resim yedekleme-Veri yedekleme-Antivirüs Programı destek-Virüs Programları Destek-Windows 7 Destek-XP Kurulumu-Windows 8 sıfırlama-Windows 8 şifre sorunu-internet bağlantı destek-Modem destek- Adsl destek hattı- Smart tv bağlantı sorunları- Dvr port açma- Güvenlik kamerası port açma

>