Facebook Bir Gizlilik Hakları İhlalini Şikayet Edin

fb

Facebook gizliliğinizin ihlalini edildiğini düşünüyorsanız şikayet etme hakkına sahipsiniz.

Gizliliğiniz videonuz, fotoğrafınız veya size özel bilgilerdir. Bu bilgilerinizin Facebook üzerinde paylaşılması gizlilik haklarınızın ihlaline girecektir. Gizlilik haklarınızın ihlalini düşünüyorsanız, “https://www.facebook.com/help/contact/144059062408922” linkine tıklayarak şikayetinizi bildirebilirsiniz.

 

Gelelim şikayet bildirme adımlarına; açılan sayfada şikayetinizin seçimini yapınız. Ben resim şikayeti bildirimini anlatacağım; diğer işlemlerde resim şikayeti ile aynı işlemlerdir.

Neyi şikayet etmeye çalışıyorsunuz?” sorusu altında fotoğraf seciniz.
resim 1

Fotoğraf seçimini yaptıktan sonra aşağıya doğru menü açılacaktır. Acılan menüde “Ne tür bir fotoğrafı şikayet etmeye çalışıyorsunuz?” sorusuna şikayet etmek istediğiniz seçimi yapınız. Profil resmi dışında zaman tünelinde ya da fotoğraflarda yayınlanmış bir fotoğrafı şikayet edecekseniz “başka fotoğraf” seçeneğiniz seçiniz.

“Nerede yaşıyorsunuz?” sorusunda, “Amerika Birleşik Devletleri dışında” seçeneğini seçmelisiniz.

Sizden. şikayet etmek istediğiniz resmin URL’sini isteyecektir. Resmi siz gördüyseniz resmin URL’sini “evet biliyorum” işaretleyiniz. Bilmiyor iseniz diğer seçeneği seçmelisiniz.

resim 2

“Evet, URL’yi biliyorum” işaretlediğinizde aşağıdaki menü karşınıza gelecektir. “Kimin gizlilik hakları ihlal ediliyor?” sorusundaki seçeneği seçiniz. Ve içeriğin bağlantısını, URL’ sini yapıştırınız.

Diğer bilgileri doldurup “Gönder”e tıklayınız.

Bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Doğrulu kabul edilmeyen şikayetler Facebook tarafından dikkate alınmayacaktır.

resim 3

Şikayetinizi gönderdikten sonra aşağıdaki bilgi karşınıza gelecektir. Şikayetiniz değerlendirildikten sonra Facebook tarafından size olumlu yada olumsuz bilgilendirme gelecektir.

resim 4


Hemen canlı destek alın!

 

Etiketler: , , ,

 >