Facebook’ta 13 Yaş Altındaki Profillerin Silinmesi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook‘un kullanım yaşının 13 olduğunu biliyor muydunuz? Günümüzde yediden yetmişe tüm herkesin kullandığı Facebook‘u, 13 yaşın altındakilerin kullanımı kesinlikle yasak. Konuyla ilgili oldukça hassas davranan Facebook, yaş sınırını ihlal eden hesapları tespit ettiği anda silme işlemi uygulamaktadır. Fakat hesap silme işleminin gerçekleştirilebilmesi için hesap sahibinin yaş sınırının altında olduğunun doğrulanması gerekmektedir. Aksi takdirde hesaba müdahale edemeyen Facebook yönetimi, diğer kullanıcılardan yaşı küçük hesap sahibinin ailesindeki bireylerle haberleşme imkanı olması halinde; bu form hakkında bilgi vermelerini istiyor.

Buraya tıklayarak yaşı tutmayan bir çocuğu şikayet edebilirsiniz.

Linke tıkladıktan sonra karşınıza aşağıda resimde gösterildiği gibi bir form gelecektir. Bilgileri dikkatli bir şekilde okuyup doldurduktan sonra “Gönder” butonuna tıklayınız. Eğer hesabın 13 yaşının altında olduğu tespit edilirse herhangi bir onay alınmadan hesap doğrudan silinecektir.

fbsikayet

Birçok ebeveyn küçük yaştaki çocuklarının yaş sınırına uymamasına rağmen sosyal ağları kullanmasına göz yummakta ve hatta onları denetlememektedir. Unutmayın ki; internetin gerçek dünyadan hiçbir farkı yoktur. Hatta olaylara ve durumlara göre, küçük yaştaki çocuklar için daha tehlikeli bir hale gelebilir. Bu yüzden çocuklarınızı dışarıda  nasıl koruyor ve denetliyorsanız aynı şekilde de internet ortamındaki davranışlarını da kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Günümüzde suçların gerçek hayattan sanal hayata doğru geçtiğini gözlemlendiğinizde, konuyla ilgili ne kadar hassas davranmanız gerektiğini daha iyi anlayacaksınız.

Etiketler: , , ,Bilgisayar Destek-Donanım Sorunları-3G Destek-Adsl Modem Kurulumu-Android Destek-E-posta hesabı oluşturma -Facebook Destek-Hotmail Üyelik Destek-ipad Destek-Casper tablet sıfırlama-Artes tablet sıfırlama-Desen kilidi unutma-İphone Destek Hattı-Laptop Destek-Pc Destek-Samsung Destek Hattı-Skype Destek Hattı-Facebook hesabı kurtarma-Sosyal Medya Destek-Teamviewer ne işe yarar-Mobil Destek Hattı-Teknoloji destek Hattı-Telefon Destek-Telefon fonksiyon ve uygulamaları-Telefonu yedekleme ve taşıma-Telefonla internete bağlanma-Twitter Destek hattı-Resim yedekleme-Veri yedekleme-Antivirüs Programı destek-Virüs Programları Destek-Windows 7 Destek-XP Kurulumu-Windows 8 sıfırlama-Windows 8 şifre sorunu-internet bağlantı destek-Modem destek- Adsl destek hattı- Smart tv bağlantı sorunları- Dvr port açma- Güvenlik kamerası port açma

>