Facebook’ta, beni taklit eden sahte bir hesabı nasıl şikayet ederim?

facebookfakehesap

Facebook kullanıcısı değilseniz fakat adınıza açılmış bir Facebook sayfası var ise hesabı şikâyet ederek acılan sahte hesabın kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Facebook hesabınız yoksa bu formu doldurarak taklit bir hesabı şikâyet edebilirsiniz.

Acılan sayfada “Biri beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış” seçiniz. Seçimi gerçekleştirdikten sonra yeni sekmeler açılacaktır.

resim 1

Açılan sekmeleri aşağıda görüldüğü eksiksiz doldurunuz.

Facebook hesabınız var ise bu ekrandan ilerleyemezsiniz. Hesabın size ait olmadığını doğrulamak için sizden kimlik isteyecektir.

Hesap sizin adınıza açılmış sahte hesap ise kendi kimliğinizi veya temsil etmeye yetkili olduğunuz kişilerin kimliğini “dosya seç” kısmından yükleyerek gönderiniz.

resim 3

Gönderme işlemi tamamlandıktan sonra Facebook ileti gelecektir. Gelen iletiye “Tamam” a tıklayınız. Verdiğiniz irtibat e-posta hesabınıza Facebook tarafından araştırma bittikten sonra bilgilendirme maili gelecektir.

resim 4

 

11820 Hemen aramak için dokunun !

Etiketler: , , ,Bilgisayar Destek-Donanım Sorunları-3G Destek-Adsl Modem Kurulumu-Android Destek-E-posta hesabı oluşturma -Facebook Destek-Hotmail Üyelik Destek-ipad Destek-Casper tablet sıfırlama-Artes tablet sıfırlama-Desen kilidi unutma-İphone Destek Hattı-Laptop Destek-Pc Destek-Samsung Destek Hattı-Skype Destek Hattı-Facebook hesabı kurtarma-Sosyal Medya Destek-Teamviewer ne işe yarar-Mobil Destek Hattı-Teknoloji destek Hattı-Telefon Destek-Telefon fonksiyon ve uygulamaları-Telefonu yedekleme ve taşıma-Telefonla internete bağlanma-Twitter Destek hattı-Resim yedekleme-Veri yedekleme-Antivirüs Programı destek-Virüs Programları Destek-Windows 7 Destek-XP Kurulumu-Windows 8 sıfırlama-Windows 8 şifre sorunu-internet bağlantı destek-Modem destek- Adsl destek hattı- Smart tv bağlantı sorunları- Dvr port açma- Güvenlik kamerası port açma

>