Facebook’ta Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

Sosyal paylaşım sitesi Facebook‘un kullanımının yaygınlaşması ile kullanıcıların karşılaşmış olduğu sorunlar da artış gösterdi. Facebook‘ta kullanıcıların kişisel bilgileri ve fotoğrafları kullanılarak aynı veya benzeri isimlerde sahte hesapların kullanımı yaygınlaşmaktadır. Sahte hesaplar genellikle karalama kampanyası amacıyla açıldığı gibi reklam / popülarite kazanmak içinde açılmaktadır.

Facebook‘ta adına sahte hesaplar açılanlar ve resimleri kullanılanlar hukuki olarak haklarını arayabileceği gibi Facebook yönetimine konuyu bildirerek de sorunlarına çözüm arayabilirler. Facebook yönetimi hesabın sahte olduğuna kanaat getirdiği takdirde gerekli hesap kapatma işlemlerini hızlı bir şekilde uygulamaktadır.

Öncelikle Facebook sosyal ağında bir hesabınız varsa ve sizin adınıza oluşturulmuş sahte bir hesaba denk geldiyseniz aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek şikayet işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Sahte olduğunu düşündüğünüz profil sayfasına giriniz. “…” simgesine tıklayınız ve açılan menüde “Şikayet Et” seçeneğine tıklayalım.

fcsahte1

  • Şikayet et seçeneğine tıkladıktan sonra “Bu profili şikayet et” seçeneğini seçiniz ve Devam butonuna tıklayınız.

fcsahte2

  • Sonraki aşamada ise aşağıda görüldüğü gibi “Beni veya tanıdığım birini taklit ediyor” seçeneğini işaretledikten sonra ‘’Devam’’ butonuna tıklayalım.

fcsahte3

  • Hesabın kimi taklit ettiğini seçiyoruz. Bu kısımda hesabın sizi mi, tanıdığınız birini mi veya bir ünlüyü mü taklit ettiğini seçip için ‘’Devam’’ butonuna tıklayalım.

fcsahte4

  • Son olarak aşağıda görüldüğü gibi ‘’İncelenmesi için Facebook’a gönder’’ seçeneğine tıklayalım. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra kimi taklit ettiğini yazmanızı isteyecek.
  • Bitti butonuna tıklayarak işlemi tamamlayalım.

fcsahte5

Yukarıda sahte/taklit hesapları şikayet etmek için daha önceden de belirttiğimiz üzere Facebook‘a  üye olmanız gerekmektedir.

Eğer Facebook‘a üye değilseniz ve sizi taklit eden bir hesabın olduğunu tespit ettiyseniz buraya tıklayarak formu doğru bir şekilde doldurup şikayet işlemini tamamlayabilirsiniz.

fcsahte6

 

Etiketler: , , ,Bilgisayar Destek-Donanım Sorunları-3G Destek-Adsl Modem Kurulumu-Android Destek-E-posta hesabı oluşturma -Facebook Destek-Hotmail Üyelik Destek-ipad Destek-Casper tablet sıfırlama-Artes tablet sıfırlama-Desen kilidi unutma-İphone Destek Hattı-Laptop Destek-Pc Destek-Samsung Destek Hattı-Skype Destek Hattı-Facebook hesabı kurtarma-Sosyal Medya Destek-Teamviewer ne işe yarar-Mobil Destek Hattı-Teknoloji destek Hattı-Telefon Destek-Telefon fonksiyon ve uygulamaları-Telefonu yedekleme ve taşıma-Telefonla internete bağlanma-Twitter Destek hattı-Resim yedekleme-Veri yedekleme-Antivirüs Programı destek-Virüs Programları Destek-Windows 7 Destek-XP Kurulumu-Windows 8 sıfırlama-Windows 8 şifre sorunu-internet bağlantı destek-Modem destek- Adsl destek hattı- Smart tv bağlantı sorunları- Dvr port açma- Güvenlik kamerası port açma

>