Facebook’taki Reklamları Durdurmama Rağmen Halen Para Çekiliyor

facebook-reklam_1280_500

Facebook reklamlarını durdurmanıza rağmen ödeme alınması durumunda yapacağınız işlemleri aşağıda resimli olarak anlamı yapılmıştır.

Facebook reklamlarını durdurdunuz, kredi kartınızdan reklam ödemesi alınmaya devam ediyor ise https://www.facebook.com/help/contact/610999822399150 linkine tıklayarak açılan sayfada reklam için kullandığınız hesabı seçiniz.

resim 1

Facebook reklam ücreti kesintisi için sorununuzun türünü, “belirli ücret veya ücretler” seçiniz.

resim 2

Fatura sorunu belirtin kısmında “reklamı durdurdum ancak benden ücret kesilmeye devam edildi” seçeneği ile devam ediyoruz.

resim 3

“Kampanyanız durduruldu veya donduruldu mu?” sorununa doğru cevap vermemiz gerekmektedir. Bu yüzden reklam yönetim panelinden reklamın durdurulmuş olduğunu kontrol etmeliyiz.  Reklam yönetim alanını kontrol ettikten sonra “evet, reklam kampanyası durduruldu” seçeneğini seçerek devam edelim .

resim 4

Artık son adıma geldik; bu adımda istenilen bilgileri eksiksiz ve hatasız girmeliyiz.

Çekiminin yapıldığı yöntemi seçelim. Birçok ödeme yöntemi mevcuttur; Facebook’ta reklam ödemenizi ne ile yaptı iseniz ödeme yöntemi seçeneğinden onu seçiniz.

Ben kredi kartı ödeme yöntemini seçtiğim için aşağıdaki bilgiler açıldı. Açılan panelde istenilen bilgileri eksiksiz doldurarak “gönder” butonuna basınız.

resim 5

Gönderme işlemi tamamlandıktan sonra ve Facebook kontrolleri sağladıktan sonra e-posta ile sizinle iletişime geçecektir.

Etiketler: , ,

 >