Modem kurulumu nasıl yapılır? Adsl modem ayarları ve bağlantı sorunları.

 İnternete bağlanamıyorum. İnternet bağlantım kesildi ne yapabilirim? Modem kurulumu nasıl yapabilirim. Adsl bağlantı sorunu. Bağlantım sürekli kopuyor. İnternet bağlantım çok yavaş. Bazı sitelere ulaşamıyorum. Telefonumla internete bağlanamıyorum.

İnternetin artık hayatımıza iyice yerleştiği günümüzde birçoğumuz için internet e bağlı olmak neredeyse yemek içmek kadar vazgeçilmez hale gelmiştir. Durum böyle olunca da sürekli olarak internete bağlı kalmak için elimizden geleni yapmak isteriz. İnternet ağına bağlanmak için öncelikle bir bilgisayar, akıllı telefon, tablet yada smart tv gibi internet e bağlanma özelliği olan bir cihaza sahip olmamız gereklidir. Bunların haricinde en gerekli donanım bir modemdir. Bu modem bağlantı türüne göre adsl fiber kablomodem yada 3g modem olabilir.

Modemler bilgisayarın telefon hatlarından iletilen sinyalleri kullanarak bilgisayarların birbiri ile haberleşmesini sağlarlar. Modem kelimesi, modulatör demodülatör kelimelerinin birleştirilmesinden türetilmiş bir kelimedir. Modemlerin görevi bilgisayardan gönderilen sayısal veriyi telefon hatlarından iletilecek analog veriye dönüştürüp göndermek ve aynı şekilde karşıdaki bilgisayardan gönderilen analog veriyi tekrar sayısal veriye dönüştürüp tekrar bilgisayara iletmektir. Modemlerin yaptığı bu sayısal / analog sinyalleri çevirme  işlemi için kullanmamızın nedeni, bilgisayarların haberleşmek için kullandığı sayısal verinin analog telefon hatları ile taşınamamasıdır.

Ülkemizde şuan en yaygın olarak telefon hatları üzerinde çalışan adsl modemler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra kablo tv şebekesinde çalışan kablonet, yeni yeni yaygınlaşan fiber internet ve gsm şebekesi üzerinde çalışan 3G internet ve bunlara uyumlu modemler kullanılmaktadır.

Kullanıcılar internet bağlantıları kesildiğinde hemen paniğe kapılırlar ve biran önce tekrar bağlantı kurmak için ellerinden geleni yaparlar. Çoğu zaman basit hatalar sebebi ile bağlantıları kesilmektedir. Modem kablosunun çıkması, telefon kablosunun kopması, wireless tuşunun yanlışlıkla kapatılması, kullanıcı adı veya şifresinin değiştirilmesi, kablosuz modemin kapsama alanından çıkılması v.s sebepler nedeni ile internet bağlantınız kopabilir. Bunun haricinde internet servis sağlayıcısından kaynaklanan yada telefon şebekesinden kaynaklanan sorunlar nedeni ile bağlantınız kesilebilir.

Modemlerden kaynaklanan sorunlarda kullanıcının internet bağlantısının kesilmesinin en önemli nedenlerinden biridir. Genellikle belirlenen satandartları karşılamayan onaysız ve kalitesiz modemler sık sık arıza yapabilir, bağlantı kopma sorunları oluşturabilir, ayarlarım kendiliğinden silinmesine neden olabilir. Ayrıca modem ayarlarının yanlış yapılandırılması, iss tarafından verilen kullanıcı adı ve şifrenin yanlış girilmesi, kablosuz modemlerde wireless ayarları ve şifreleme türünün yanlış yapılandırılması da çeşitli bağlantı sorunlarına yol açmaktadır.

Piyasaya sunulan onlarca değişik marka modemin arayüzleri ve ayarları farklılıklar göstermektedir. Durum böyle olunca internet kullanıcıları modemle ilgili bir sorunla karşılaştıklarında yardıma ihtiyaç duymaktadır. Bunun için genellikle bir teknik servisten destek istemektedirler. Bu durum genellikle kullanıcıların zaman ve para kaybına yol açmaktadır.

11820 Teknoloji Destek Hattı olarak  müşterilerimizin internet bağlantı sorunlarında haftanın 7 günü gece 3 e kadar anında telefonla destek vermekteyiz. Müşterinin donanımsal yada şebeke ile ilgili bir sorunu yoksa internet bağlantı sorununu yüksek oranda çözüme kavuşturmaktayız.  Ayrıca internet hattı yada donanımla ilgili mevcut bir sorunu varsa kısa sürede tesbit edip gerekli yönledirmeyi sağlamaktayız.

Teknoloji destek hattı, internet bağlantı sorunları, cep telefonu, bilgisayar ve  mobil cihazlar ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için, haftanın 7 günü gece saat 03:00 e kadar uzman kadrosu ile sizlere hizmet vermektedir. Bizden bilgisayar, teknoloji ve  internet ile ilgili destek alan müşterilerimizin yorumlarını okumak ve fikirlerinizi paylaşmak için facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

örnek sorular: Modem kurulumu nasıl yapılır. Modem nasıl resetlenir, internet bağlantım kesildi, adsl modemi nasıl kurabilirim. Modem ayarları nasıl yapılır. İnternet ayarları nasıl yapılır. Modem yaralarım silindi. Modem nasıl kurulur. Airties, picatel, zyxel, linksys, tplink, usrobotics, zte, tılgın, pirelli, everest, minton modem kurulumu nasıl yapılır. Dlink, pegasus, onixon, asus, modem ayarları kurulumu nasıl yapılır. Modemde nasıl port açabilirim. Kalosuz ayarları nasıl yapılır, şifreleme türü nedir? Telefonla internete bağlanamıyorum. iphone ile internet bağlantı ayarları. Android telefonla internete nasıl bağlanılır. Modem dns ayarları nasıl yapılır. Yurtdışı sitelere giremiyorum. Facebook a gireniyorum.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,Bilgisayar Destek-Donanım Sorunları-3G Destek-Adsl Modem Kurulumu-Android Destek-E-posta hesabı oluşturma -Facebook Destek-Hotmail Üyelik Destek-ipad Destek-Casper tablet sıfırlama-Artes tablet sıfırlama-Desen kilidi unutma-İphone Destek Hattı-Laptop Destek-Pc Destek-Samsung Destek Hattı-Skype Destek Hattı-Facebook hesabı kurtarma-Sosyal Medya Destek-Teamviewer ne işe yarar-Mobil Destek Hattı-Teknoloji destek Hattı-Telefon Destek-Telefon fonksiyon ve uygulamaları-Telefonu yedekleme ve taşıma-Telefonla internete bağlanma-Twitter Destek hattı-Resim yedekleme-Veri yedekleme-Antivirüs Programı destek-Virüs Programları Destek-Windows 7 Destek-XP Kurulumu-Windows 8 sıfırlama-Windows 8 şifre sorunu-internet bağlantı destek-Modem destek- Adsl destek hattı- Smart tv bağlantı sorunları- Dvr port açma- Güvenlik kamerası port açma

>