İnternet kopma sorunu. Adsl bağlantım neden kesiliyor?

İnternet bağlantım kopuyor, adsl hattım kesildi. İnternete giremiyorum, adsl sinyali kesiliyor. İnternetim çok yavaşladı, Kopma sorunu yaşıyorum.

Birçok internet kullanıcısı internet bağlantısının kesilmesi yada yavaşlaması sorununu yaşamaktadır. İnternet bağlantım 5 dakikada bir gidip geliyor. Bağlantım kopuyor. İnternetim kesildi. Müşteri hizmetlerini defalarca aramama rağmen herhangi bir değişiklik olmadı, buna benzer şikayetler ile birçoğunuz karşılaşmıştır. Adsl bağlantımızın yada internet bağlantımızın kesilmesinin birçok nedeni olabilir. Şimdi bu olası nedenlere kısaca değinelim.

İnternet bağlantımızın kesilmesinin sebeplerinin en başında, kablo bağlantılarının yanlış yapılması yada kablo arızaları gelmektedir. Sizden habersiz olarak çıkarılan bir kablo, yada yanlış takılan bir kablo veya zamanla kullanılmaz hale gelen bozulmuş splitter veya kablolar, internet bağlantınızın kopmasına neden olabilir. Kablo bağlantılarınızı ve splitter’ı kontrol ederek arızalı yada yanlış takılan kabloyu tesbit edip sorunu kendinizde çözebilirsiniz.

Kopma problemine yol açan diğer bir sebep ise modem kaynaklı kopma sorunlarıdır. Modeminizi sürekli açık tutuyorsanız ve kullandığınız modem yeterince kaliteli değilse, bir süre sonra modeminiz ısınır ve kopma sorunları yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için kaliteli markaların ürünlerini tercih edebilir ve modeminizin fazla ısınmasını engellemek için daha havadar bir yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca modeminizin ısınmasını engellemek için üzerini kesinlikle örtmemelisiniz.

Bir diğer kopma sorununa neden olan faktör ise santral kaynaklı sorunlardır. Hattınızın veya modeminizin ISS tarafından size verilen hızlara uyumlu olmaması, hattnızın santrale olan uzaklığı, telefon santralinde oluşan olası arızalar, düşük SNR margin değeri gibi faktörler hattınızda kopmalara yada hızınızın düşmesine neden olmaktadır. Hattınızda sorun oluşturabilecek diğer faktörleri kontrol ettikten sonra, modem kablo yada splitter kaynaklı bir sorun tesbit edemediyseniz, internet servis sağlayıcınıza müracat ederek gerekli kontrollerin yapılmasını talep edebilirsiniz.

Kablo modem yada splitter kaynaklı bağlantı sorunlarınızı tesbit etmek için ihtiyacınız olan desteği 11820 Teknoloji Destek Hattı sağlamaktadır. İnternet kopma ve bağlantı sorunlarınızda, bilgisayar, mobil, internet ve teknoloji ile ilgili desteğe ihtiyacınız olduğunda, 11820 Teknoloji Destek Hattı haftanın 7 günü arayabilirsiniz. Bizden destek alan müşterilerimizin yorumlarını okumak ve fikirlerinizi paylaşmak için facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Örnek Sorular: Adsl bağlantım sürekli kopuyor. İnternetim kesiliyor. İnternet bağlantısı kopma sorunu yaşıyorum. Kopma problemi ve çözümü. İnternet bağlantısı neden kopar. ADSL kopma problemi ve çözümü nedir? Niçin internet kesiliyor. İnternet hızım çok düşük, interneti nasıl hızlandırabilirim.

Etiketler: , , , , , , , ,Bilgisayar Destek-Donanım Sorunları-3G Destek-Adsl Modem Kurulumu-Android Destek-E-posta hesabı oluşturma -Facebook Destek-Hotmail Üyelik Destek-ipad Destek-Casper tablet sıfırlama-Artes tablet sıfırlama-Desen kilidi unutma-İphone Destek Hattı-Laptop Destek-Pc Destek-Samsung Destek Hattı-Skype Destek Hattı-Facebook hesabı kurtarma-Sosyal Medya Destek-Teamviewer ne işe yarar-Mobil Destek Hattı-Teknoloji destek Hattı-Telefon Destek-Telefon fonksiyon ve uygulamaları-Telefonu yedekleme ve taşıma-Telefonla internete bağlanma-Twitter Destek hattı-Resim yedekleme-Veri yedekleme-Antivirüs Programı destek-Virüs Programları Destek-Windows 7 Destek-XP Kurulumu-Windows 8 sıfırlama-Windows 8 şifre sorunu-internet bağlantı destek-Modem destek- Adsl destek hattı- Smart tv bağlantı sorunları- Dvr port açma- Güvenlik kamerası port açma

>