Playstation 3 ve Xbox 360 internet ayarları. PS3 Xbox internet bağlantısı nasıl yapılır?

Playstation 3 Xbox 360 Nintendo internet ayarları nasıl yapılır. İnternet bağlantı ayarları, port açma ve modem ayarları nasıl yapılır. Xbox ve play station kurulumu, multiplayer oyun oynayamıyorum. Xbox ps3 multiplayer online bağlantı ayarları.

Dünyaca ünlü oyun konsolu üreticileri Microsoft ve Sony’nin satış rekorları kıran oyun konsolları Playstation 3 ve Xbox 360 ülkemizde de piyasa sürüldüğü günden bu yana satılmaktadır. Daha önce çeşitli  ithalatçılar tarafından satılan Xbox 360 oyun konsolu da artık Microsoft tarafından ülkemizde resmi olarak satışa sunulmuştur.

Konsollar aslında bir çeşit bilgisayar tabanlı cihazlardır. Sanıldığının aksine konsollar değil, bilgisayarlar daha kaliteli grafikler sunmaktadır. Fakat bilgisayarlar oyun konsollar gibi sadece oyun için üretilmediğinden, arkaplanda çalışan birçok program ve işlem nedeni ile konsollar gibi akıcı olarak oyun oynatmakta zorlanırlar. Ayrıca uygun konfgürasyon ve ekran kartı kullanılmadığında oyun kalitesi önemli derecede düşer hatta bazı oyunları oynatmama sorunu ortaya çıkabilir.

Yeni nesil konsollara daha kaliteli grafikler daha güçlü işlemcilerin yanı sıra daha fazla internet uygulaması ve fonksiyonları eklenmiştir. Oyuncular artık internete bağlanarak online oyun oynamanın yanı sıra, üreticilerin sunduğu değişik sevislerden de yararlanma imkanına sahip olmaktadırlar. Ücretsiz (Silver) ve aylık ücretli (Gold) üyelik seçenekleri sunan Xbox Live hizmeti konsolun başarılı özelliklerindendir. Kullanıcılar oyun demoları, tam sürüm oyunlar, oyun videoları, oyun içi eklentiler, filmler ve müzikler indirmektedirler. Gold üyelik ile ayrıca Xbox Live’da sosyal ağlarda gezebilir, video chat yapabilir ve en önemlisi online oyunlar oynayabilirsiniz. Aynı zamanda, msn live messenger, skype ve online radyo gibi bir çok uygulamadan da yararlanabilirsiniz. Xbox Live’ın marketi olan Xbox Live Marketplace ile oyunlara ait güncellemeleri ve özel paketleri satın alabilirsiniz.

Playstation 3’ün online platformu PSN (Playstation Network) Playstation 3 ile birlikte oyunculara sunulmuştur. PSN in şuanda tüm dünyadan 30 milyonu aşan kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Online olarak multiplayer oyunlar oynamak isteyen kullanıcılar için PSN bağlantısını sağlamak şarttır. Orijinal oyun kullanan her Playstation 3 sahibi Playstation Networkten ücretsiz üye olarak faydalanabilir, fakat bazı popüler oyunların demolarını  indirebilmek için ücretli olan Playstation Plus üyeliği satın almanız gereklidir. Ayrıca Playstore üzerinden  oyunlara ait haritalar, ek paketler, güncellemeler, DLC ler  vb. uygulamaları  satın alabilirsiniz.

Playstation ve Xbox kullanıcıları çoğu zaman internet bağlantı ayarlarını yaparken çeşitli sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Normal bağlantı ayarlarını yaptığı halde bağlantı sorunları ile karşılaşan ve servise başvurmak zorunda kalan kullanıcılar, artık “11820 Teknoloji destek hattı‘nı arayarak gereken desteği alabilirler. Xbox ve Playstation oyun konsolunuzu internete bağlayamıyorsanız, yada bağlantıda çeşitli sorunlar yaşıyorsanız “Teknoloji Destek Hattı‘nı arayabilirsiniz.

Teknoloji destek hattı, playstation3, xbox360 oyun konsolları, internet bağlantı sorunları, cep telefonu, bilgisayar ve  mobil cihazlar ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için, haftanın 7 günü gece saat 03:00 e kadar sizlere hizmet vermektedir. Bizden bilgisayar, teknoloji, internet ile ilgili destek alan müşterilerimizin yorumlarını okumak ve fikirlerinizi paylaşmak için facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

örnek sorular: Playstation 3 internet bağlatısı nasıl yapılır. Xbox 360 aldım internete giremiyorum. Online multiplayer oyun oynayamıyorum. Xbox PS3 nintendo nasıl internete bağlanır, playstation port açma, nasıl port açılır. Xbox port açmak nasıl yapılır. PSN e bağlanamıyorum. PS3 ve xbox 360 kurulumu nasıl yapılır. Playstation ağ ayarları nasıl yapılır. Xbox ağ bağlantı sorunu.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,



Bilgisayar Destek-Donanım Sorunları-3G Destek-Adsl Modem Kurulumu-Android Destek-E-posta hesabı oluşturma -Facebook Destek-Hotmail Üyelik Destek-ipad Destek-Casper tablet sıfırlama-Artes tablet sıfırlama-Desen kilidi unutma-İphone Destek Hattı-Laptop Destek-Pc Destek-Samsung Destek Hattı-Skype Destek Hattı-Facebook hesabı kurtarma-Sosyal Medya Destek-Teamviewer ne işe yarar-Mobil Destek Hattı-Teknoloji destek Hattı-Telefon Destek-Telefon fonksiyon ve uygulamaları-Telefonu yedekleme ve taşıma-Telefonla internete bağlanma-Twitter Destek hattı-Resim yedekleme-Veri yedekleme-Antivirüs Programı destek-Virüs Programları Destek-Windows 7 Destek-XP Kurulumu-Windows 8 sıfırlama-Windows 8 şifre sorunu-internet bağlantı destek-Modem destek- Adsl destek hattı- Smart tv bağlantı sorunları- Dvr port açma- Güvenlik kamerası port açma

>