Smart Tv internet Bağlantısı. Smart Tv internet ayarları.

Yaklaşık 50 yıllık eski bir teknolojiye dayanan televizyonlar, uzun yıllar önce evlerimizin vazgeçilmez bir eşyası haline gelmişti. Hayatımıza internet in girmesinden sonra, çok değişik internet teknolojileri içeren cihazlar piyasaya sürüldü. Televizyon teknolojisi de buna ayak uydurarak, Smart TV yani akıllı televizyon  konsepti ile artık evlerimize kadar girdi. Smart TV’lerin sunduğu kullanım kolaylığı ve özellikler, televizyon ile internet dünyasının başarılı bir şekilde tek bir cihazda birleştiğini görebiliyoruz.

Smart tv nedir ? : Kablolu ya da kablosuz olarak internete bağlanabilen televizyonlara Smart TV yada Akıllı Televizyon diyebiliriz.  Smart tvler, içinde işlemcisi ve hafızası bulunan bir çeşit bilgisayara sahip olan televizyonlardır. Yapıları itibarı ile aynen bilgisayardaki gibi bir internet deneyimi sunamasalarda, genel olarak yaygın olarak kullanılan internet sitelerine ve uygulamalarına kolaylıkla erişim imkanı sunmaktadırlar. Örneğin youtube, facebook, twitter, flickr gibi popüler sitelere smart tvler vasıtası ile kolaylıkla erişebiliriz. Smarttv ler üzerinde bulunan USB girişleri sayesinde USB bellek ya da harici harddisk gibi cihazlar takılabilir ve bellek üzerindeki videolar, resimler ses dosyaları gösterilebilmektedir.  Smart TV’lerde ayrıca markaların sunduğu özel içerik sunumlarıda bulunmaktadır. Örneğin Samsung akıllı televizyonlarda kullanıcılarına Warner Bross filmleri izleme imkanı sunmaktadır.İnternet üzerinden film izlemek istiyorsanız, ayrıca  hızlı bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir.

  Smart tv kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorun televizyonlarını evindeki internet ağına bağlayamamaktır. Smart tv ler dediğimiz gibi birçeşit bilgisayara sahip olan akıllı televizyonlardır ve nasıl bilgisayarlarımızı bağlamak için modem ve bilgisayarımız üzerinde ayarlar yapıyorsak, smart tvlerin de ağ ayarları yapılması gereklidir.

Akıllı televizyonlarınızı internet e bağlamak için desteğe ihtiyacınız olduğunda, 11820  Teknoloji Destek Hattı hizmetinizdedir. Smart tv internet,  modem ve ağ ayarları için 11820  Teknoloji Destek Hattı  alanında uzman pesoneli ile haftanın yedi günü hizmet vermektedir.

Örnek Sorular: Smart tv internet ayarları nasıl yapılır, akıllı tv ağ bağlantısı ayarları. Smart tv internet bağlantısı nasıl yapılır, smart televizyon internet ayarları. Smart tv facebook ayarları. Tv ağ ayarları, Samsung smart tv , lg smart tv ayarları NEDİR. Vestel arçelik akıllı televizyon ayarları. Smart tv şifreleme türü nedir. Smarttv modem ayarları nasıl yapılır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,Bilgisayar Destek-Donanım Sorunları-3G Destek-Adsl Modem Kurulumu-Android Destek-E-posta hesabı oluşturma -Facebook Destek-Hotmail Üyelik Destek-ipad Destek-Casper tablet sıfırlama-Artes tablet sıfırlama-Desen kilidi unutma-İphone Destek Hattı-Laptop Destek-Pc Destek-Samsung Destek Hattı-Skype Destek Hattı-Facebook hesabı kurtarma-Sosyal Medya Destek-Teamviewer ne işe yarar-Mobil Destek Hattı-Teknoloji destek Hattı-Telefon Destek-Telefon fonksiyon ve uygulamaları-Telefonu yedekleme ve taşıma-Telefonla internete bağlanma-Twitter Destek hattı-Resim yedekleme-Veri yedekleme-Antivirüs Programı destek-Virüs Programları Destek-Windows 7 Destek-XP Kurulumu-Windows 8 sıfırlama-Windows 8 şifre sorunu-internet bağlantı destek-Modem destek- Adsl destek hattı- Smart tv bağlantı sorunları- Dvr port açma- Güvenlik kamerası port açma

>