Virüs mü bulaştı? 11820 Virüs Destek Hattı Hizmetinizdedir.

Bilgisayarınıza Virüs mü bulaştı? 11820 teknoloji destek hattı, virüslerden korunmanız ve bulaşan virüslerden kurtulmanız için, aynı zamanda virüs destek hattı olarak hizmet vermektedir.

Virüsler, bilgisayarımıza isteğimiz dışında yüklenen, değişik şekillerde  zarar veren kod yada küçük programcıklara verilen isimdir. Bu küçük programcıklar ve zararlı kodlar, bilinenin aksine çok küçüktürler ve pc de cok yer kaplamazlar. Çok ufak olduklarından gizlemesi ve diğer bilgisayarlara bulaşması daha kolaydır.  Bilgisayar virüsleri genellikle bulaştığı işletim sistemini yada programı bozar, nadiren de olsa bilgisayar donanımına zarar verebilen virüsler de mevcuttur.  İnternetin yaygınlaşmaya başlamıs ile beraber, bilgisayar virüsleride gittikçe yaygınlaşmış ve çeşidi artmıştır.  Virüsler genellikle internet yoluyla, web sitelerinden, e-postalar ile, korsan yazılımlara gizlenmiş kodlarla, çeşitli P2P paylaşım ağları, cd ve usb depolama cihazları gibi çeşitli yollarla bilgisayarlara bulaşmaktadır.

Virüslerin çok çeşitli özellikleri bulunmaktadır; Virüsler kendilerini otomatik olarak kopyalar ve bulaşırlar. Genellikle exe, com, sys gibi dosyalara bulaşırlar. Hedefledikleri program yada özelliği kullanılmaz hale getirir yada fonksiyonlarını değiştirebilirler. Bulaştığı bilgisayarların performansını olumsuz olarak etkilerler. Virüs bulaşan pc ve programlar uzun süre normal olarak çalışabilir. Kullanıcıların önemli dosyalarını ve bilgilerini kullanılmaz hale getirebilirler. Çeşitli sosyal ağlar, haberleşme ve eposta programları vasıtası ile kullanıcının arkadaşlarına da bulaşan virüs türleri vardır.
Virüsler kendilerini korumak için bazı önlemler alırlar. Bunların başında antivirüs programlarının fark etmemesi için bilgisayarda görünmemeye çalışırlar. Virüsler iyi gizlenmek için genellikle çok kısa kodlanırlar. Bazıları kendilerini sürekli değiştirerek antivirüslerden korunabilmektedir.

Virüslerden korunmak için en başta, bilgisayarınıza kaliteli ve sürekli güncellenebilen bir antivirüs kurmalıyız. İnternette virüs bulaştırma olasılığı yüksek sitelerden uzak durmalı, yasadışı film program müzik dağıtan siteleri kullanmamalıyız. Eposta hesabımıza gelen şüpheli e-mailleri açmadan silmeliyiz. Arkadaşınız dahi olsa size gönderilen exe yada bilmediğiniz uzantılara sahip paylaşım ve mesajları kabul etmemeliyiz. Bilgisayarınıza taktığınız usb bellek yada cdleri antivirüs ile taramadan bilgisayarmıza yüklemeliyiz. Bu ve benzeri tedbirlerle bilgisayarımızı virüslere karşı koruma sağlayabiliriz.

Tüm tedbirleri almanıza rağmen yinede bilgisayarınıza virüs bulaşma ihtimali vardır. Eğer bilgisayarınıza virüs bulaştıysa, yada bilgisayarınızı virüslere karşı korumak istiyorsanız, ihtiyacınız olan desteği 11820 teknoloji destek hattı sağlamaktadır. Teknoloji destek hattı, bilgisayar, mobil cihazlar, internet, virüsler, antivirüsler, trojan ve spyware programlar ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için, haftanın 7 günü gece saat 03:00 e kadar sizlere hizmet vermektedir. Virüslerle ilgili sorunlarınızı çözmek için her zaman bizi arayabilirsiniz. Bizden destek alan müşterilerimizin yorumlarını okumak ve fikirlerinizi paylaşmak için facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Örnek sorular: Virüs destek hattı, virüs temizleme nasıl yapılır. Virüslere karşı bilgisayarımı nasıl koruyabilirim. Anvirüs kurmak istiyorum, nasıl antivirüs kurulur. Ücretsiz antivirüs tavsiye. Virüslerden kurtulamıyorum, virüsler nasıl silinir. Virüslerin özellikleri, hangi antivirüsü yüklemeliyim.

 

 

Etiketler: , , , , , ,Bilgisayar Destek-Donanım Sorunları-3G Destek-Adsl Modem Kurulumu-Android Destek-E-posta hesabı oluşturma -Facebook Destek-Hotmail Üyelik Destek-ipad Destek-Casper tablet sıfırlama-Artes tablet sıfırlama-Desen kilidi unutma-İphone Destek Hattı-Laptop Destek-Pc Destek-Samsung Destek Hattı-Skype Destek Hattı-Facebook hesabı kurtarma-Sosyal Medya Destek-Teamviewer ne işe yarar-Mobil Destek Hattı-Teknoloji destek Hattı-Telefon Destek-Telefon fonksiyon ve uygulamaları-Telefonu yedekleme ve taşıma-Telefonla internete bağlanma-Twitter Destek hattı-Resim yedekleme-Veri yedekleme-Antivirüs Programı destek-Virüs Programları Destek-Windows 7 Destek-XP Kurulumu-Windows 8 sıfırlama-Windows 8 şifre sorunu-internet bağlantı destek-Modem destek- Adsl destek hattı- Smart tv bağlantı sorunları- Dvr port açma- Güvenlik kamerası port açma

>